Könyves Tóth Pál
1964-től az IBM-nél a műszaki szolgáltatások országos menedzsere, majd a Számítástechnikai Oktató Központ (Számok), illetve Számítástechnika Alkalmazási Vállalat (Számalk) igazgatóhelyettese, később főosztályvezetője volt.
Közben az Információ-Elektronika, a Számítástechnika, később a Mikroszámítógép Magazin szaklapok felelős szerkesztője.
1973-1974-ben ösztöndíjas az USA-ban: a Minneapolis-i Control Data cégnél oktatási programcsomag fejlesztő mérnök volt. Ekkor jelent meg az USA-ban az adatvédelmi törvény, ami felkeltette érdeklődését, és hazatérvén ettől kezdve a Központi Statisztikai Hivatalban (KSH) Pesti Lajos elnökhelyettes alatt adatvédelemmel és információszabadsággal foglalkozott.
1989-től tagja volt a Telekommunikációs Adatvédelmi Munkacsoportnak, az ún. Berlini Csoportnak (Working Group for the Protection of Data of Telecommunication). Tagja volt még a Európai Szakmai Informatikai Társaságok Tanácsának (CEPIS: Council of European Professional Informatics Societies). A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló, 1992. évi LXIII. törvény megalkotása fűződik nevéhez.
1992-től a Távközlési Érdekegyeztető Fórum tagja; az adatvédelem és információszabadság területén nemzetközileg elismert szaktekintély volt.
Munkásságáért az NJSZT 1986-ban Neumann-díjban részesítette.
Létrehozva: 2018.04.28. 18:18
Utolsó módosítás: 2024.03.08. 15:11